PETFORM

10. ARAMA-ÜRETIM SEKTÖRÜ İSTIŞARE TOPLANTISI

10. Arama-Üretim Sektörü İstişare Toplantısı

PETFORM (Petrol ve Doğal Gaz Platformu Derneği) tarafından organize edilen 10. Arama-Üretim Sektörü İstişare Toplantısı (Scout Meeting) Maden ve Petrol İşleri (MAPEG) Genel Müdürü Sn. Mehmet Bıçkıcı’nın başkanlığında, sektör paydaşlarının katılımıyla 03 M...

devamını oku

10. Arama-Üretim Sektörü İstişare Toplantısı

PETFORM (Petrol ve Doğal Gaz Platformu Derneği) tarafından organize edilen 10. Arama-Üretim Sektörü İstişare Toplantısı (Scout Meeting) Maden ve Petrol İşleri (MAPEG) Genel Müdürü Sn. Mehmet Bıçkıcı’nın başkanlığında, sektör paydaşlarının katılımıyla 03 Mayıs 2019 tarihinde, Perenco’nun ev sahipliğinde Diyarbakır’da gerçekleştirildi. İlk kez sahada gerçekleştirilen toplantıda Türkiye Arama – Üretim sektöründe yürütülen faaliyetler hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. MAPEG Genel Müdürü Sn. Mehmet Bıçkıcı ve PETFORM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Aziz Camcı bölgedeki arama-üretim sahalarını ziyaret ederek üretim faaliyetlerine yönelik incelemelerde bulundular.

Maden ve Petrol İşleri (MAPEG) Genel Müdürü Sn. Mehmet Bıçkıcı zorlu şartlar altında yürütülen Arama-Üretim faaliyetlerinin ülke ekonomisi için son derece önemli olduğunu ve MAPEG olarak sektördeki yatırımların arttırılması için çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

PETFORM Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Camcı, arama-üretim sektörü yatırımcılarının teşviklerden faydalandırılmaları halinde sektördeki yatırımların artacağına inandıklarını vurguladı. Sn. Camcı konuşmasında; “Arama-üretim şirketlerinin yatırım miktarlarının yukarılara çekilmesi gerekiyor. Ülkemizin potansiyelini tam olarak ortaya çıkaracak adımları fevkalade önemsiyoruz. Yerli kaynakların ekonomiye kazandırılması hepimizin ortak paydası. Arama- üretim sektörünün de yatırım teşviklerinden yararlanması halinde yatırımların artacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.