PETFORM

11. DOĞAL GAZ TICARET FORUMU

11. Doğal Gaz Ticaret Forumu

PETFORM tarafından on yıldır başarı ve istikrarla gerçekleştirilen “Doğal Gaz Ticaret Forumu” organizasyonlarının on birincisi, 15 – 16 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlendi. Sektörün tüm paydaşlarını aynı masa etrafında bir araya getiren tek plat...

devamını oku

11. Doğal Gaz Ticaret Forumu

PETFORM tarafından on yıldır başarı ve istikrarla gerçekleştirilen “Doğal Gaz Ticaret Forumu” organizasyonlarının on birincisi, 15 – 16 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlendi.

Sektörün tüm paydaşlarını aynı masa etrafında bir araya getiren tek platform olma özelliğini taşıyan Forumun ilk gününde toplantılar EPDK Başkan Yardımcısı Sn. Mehmet Ertürk tarafından yönetildi. ŞİD değişiklik önerileri, Organize Toptan Doğal Gaz Satış Piyasası, Yeraltı Doğal Gaz Depolama Tarifeleri ve Sürekli Ticaret Platformu’na (STP) ilişkin görüş ve önerilerin ele alındığı oturumlara PETFORM, EPDK, ETKB, BOTAŞ, EPİAŞ, Rekabet Kurumu ve özel sektör temsilcileri hazır bulundu.

İkinci gün, EPDK Başkanı Sn. Mustafa Yılmaz’ın ve Kurul üyelerinin katılımıyla yapılan çalışmalar değerlendirildikten sonra iletim sistem altyapısını geliştirmeye yönelik yatırımlar, doğalgaz ticaret merkezi olmanın temel esasları ve atılması gereken adımlarla ilgili makro sunumlar gerçekleştirilerek Türkiye doğal gaz piyasasının gelişimi için temenni ve öneriler sunuldu.