PETFORM

12. ULUSLARARASI ENERJI KONGRESI VE FUARI (EIF)

12. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı (EIF)

Genel Sekreter Eser Özdil 12. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nda (EIF) doğal gaz ithalat maliyetimizi nasıl aşağıya çekebiliriz sorusuna ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Her sene düzenli olarak gerçekleştirilen Uluslararası Enerji Kongresi ve Fua...

devamını oku

12. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı (EIF)

Genel Sekreter Eser Özdil 12. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nda (EIF) doğal gaz ithalat maliyetimizi nasıl aşağıya çekebiliriz sorusuna ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

Her sene düzenli olarak gerçekleştirilen Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nın (EIF) on ikincisi 06-08 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi.

PETFORM Genel Sekreteri Eser Özdil küresel ölçekteki fiyat oluşumunda gazın gazla rekabetinin arttığını, 2010 sonrasında Avrupa’da hub oluşumunun bu geçişi son derece pozitif şekilde etkilediğini ifade etti. Sn. Özdil doğal gazın fiziki olarak Avrupa ülkeleriyle çift taraflı akışının önündeki hukuki, ticari ve teknik engeller kaldırıldığında, Türkiye’nin mevcut ve gelişmekte olan sekiz ticaret merkezi ile entegre olup fiyat korelasyonunu yakalayabileceğini belirtti.