PETFORM

PETFORM 2016 YILI GENEL KURULU

PETFORM 2016 Yılı Genel Kurulu

Arama – Üretim sektörünün tek, doğalgaz tedarikçilerinin en büyük sivil toplum kuruluşlarından PETFORM (Petrol Platformu Derneği), 17. Olağan Genel Kurul Toplantısı 25 Ocak 2017 Çarşamba günü Ankara’da gerçekleştirdi. EgeGaz’dan Aziz Camcı’nın başkanlık...

devamını oku

PETFORM 2016 Yılı Genel Kurulu

Arama – Üretim sektörünün tek, doğalgaz tedarikçilerinin en büyük sivil toplum kuruluşlarından PETFORM (Petrol Platformu Derneği), 17. Olağan Genel Kurul Toplantısı 25 Ocak 2017 Çarşamba günü Ankara’da gerçekleştirdi. EgeGaz’dan Aziz Camcı’nın başkanlık görevine seçildiği ve PETFORM üyesi 59 enerji şirketinin katılımıyla gerçekleştirilen Genel Kurul’da, yoğun çalışmaların yürütüldüğü 2016 yılına ilişkin faaliyetler ve bütçe oy birliği ile ibra edildi.

Açılış konuşmasında Sn. Eren, Arama-Üretim sektörü ve Doğal Gaz Piyasası ile ilgili önemli hususlarda 2016 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştur. 2016’nın makroekonomik ve makropolitik gelişmeler sebebiyle hem ülkemiz hem de sektörümüz için zor bir yıl olduğunu ifade eden Sn. Eren buna rağmen PETFORM’un faaliyetlerinin arttığını ve etkinlik alanının genişlediğini vurguladı.

TRGas-Hub Projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Eren, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından 2013 yılının en iyi projesi seçilen projenin, proje ortakları olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Avrupa Enerji Tacirleri Federasyonu (EFET) ve ICIS ile birlikte PETFORM’un koordinasyonluğunda yürütülen yoğun çalışmalar sayesinde projenin Şubat ayı içinde başarıyla tamamlandığını buna ek olarak Avrupa Birliği, Akdeniz İçin İş Birliği Örgütü, Avrupa Enerji Tacirleri Federasyonu, Kanada Arama-Üretim Forumu gibi paydaşlarla yürütülen ortak çalışmaların, PETFORM’un repütasyonunun yurt dışında da yayılmasını beraberinde getirdiğini belirtti. PETFORM’un Türkiye enerji sektörü için öncelikli temas noktası durumuna geldiğinin altını çizen Sn. Eren PETFORM’un hem arama – üretim hem de doğalgaz sektöründe yaşanan önemli etkinlik ve gelişmelerde bizzat yönlendirmede bulunduğunu dile getirdi.

Derneğin çalışma yönteminin tamamen kurumsallaştığını vurgulayan Eren, 2016 yılındaki yoğun faaliyetlere, 2017 yılında da devam edileceğini ifade ederek, yeni seçilecek olan Yönetim Kuruluna başarı dileklerini ifade etti.

Dernek üyesi şirketlerin yoğun ilgi gösterdiği Genel Kurul’da gerçekleştirilen demokratik seçimler neticesinde 2017 yılı boyunca derneğin yönetimini üstlenecek ekip belirlendi. Yönetim Kurulu Başkanlığına EgeGaz’dan Aziz Camcı seçilirken, Güney Yıldızı Petrol’den Aytaç Eren Başkan Yardımıcısı görevini üstlendi. Petrol ve doğalgaz arama - üretim alanında faaliyet gösteren dernek üyesi şirketlerin katılımıyla oluşturulan Arama-Üretim Grubu’nun başkanlığını Genel Energy’den Ali Yıldızel’in üstlenmesine karar verilirken, doğalgaz piyasasında faaliyet gösteren dernek üyesi şirketlerin katılımıyla oluşturulan Gaz Grubu’nun başkanlığını ise Aygaz Doğal Gaz’dan Rıdvan Uçar üstlendi.