PETFORM

PETFORM 2017 YILI GENEL KURULU

PETFORM 2017 Yılı Genel Kurulu

Arama – Üretim sektörünün tek, doğal gaz tedarikçilerinin en büyük sivil toplum kuruluşlarından PETFORM (Petrol ve Doğal Gaz Platformu Derneği), 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı 23 Ocak 2018 Salı günü Ankara’da gerçekleştirdi. EgeGaz’dan Aziz Camcı’nın b...

devamını oku

PETFORM 2017 Yılı Genel Kurulu

Arama – Üretim sektörünün tek, doğal gaz tedarikçilerinin en büyük sivil toplum kuruluşlarından PETFORM (Petrol ve Doğal Gaz Platformu Derneği), 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı 23 Ocak 2018 Salı günü Ankara’da gerçekleştirdi. EgeGaz’dan Aziz Camcı’nın başkanlık görevine yeniden seçildiği ve PETFORM üyesi 55 enerji şirketinin katılımıyla gerçekleştirilen Genel Kurul’da, yoğun çalışmaların yürütüldüğü 2017 yılına ilişkin faaliyetler ve bütçe oy birliği ile ibra edildi.

Açılış konuşmasında Sn. Camcı Arama-Üretim sektörü ve Doğal Gaz Piyasası ile ilgili önemli hususlarda 2017 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştur. 2017’nin makroekonomik ve makro politik gelişmeler sebebiyle hem ülkemiz hem de sektörümüz için zor bir yıl olduğunu ifade eden Sn. Camcı buna rağmen PETFORM’un faaliyetlerinin arttığını ve etkinlik alanının genişlediğini vurguladı.

PETFORM’un uluslararası platformlarda etkinliğinin arttığına dikkat çeken Sn. Camcı, son yıllarda, Avrupa Birliği, Akdeniz İçin İş Birliği Örgütü, Avrupa Enerji Tacirleri Federasyonu, Kanada Arama-Üretim Forumu ve diğer uluslararası örgütler ile yürütülen ortak çalışmalar sayesinde Derneğin repütasyonunun her geçen gün arttığının altını çizmiştir.

Derneğin çalışma yönteminin tamamen kurumsallaştığını vurgulayan Camcı, 2017 yılında gerçekleştirilen yoğun faaliyetlere, 2018 yılında da devam edileceğini ifade ederek, yeni seçilecek olan Yönetim Kuruluna başarı dileklerini ifade etti.

Dernek üyesi şirketlerin yoğun ilgi gösterdiği Genel Kurul’da gerçekleştirilen demokratik seçimler neticesinde 2018 yılı boyunca derneğin yönetimini üstlenecek ekip belirlendi. Yönetim Kurulu Başkanlığına EgeGaz’dan Sn. Aziz Camcı yeniden seçilirken, Marsa Turkey’den Sn. Ekrem Kadıoğlu Başkan Yardımcısı görevini üstlendi. Petrol ve doğal gaz arama - üretim alanında faaliyet gösteren dernek üyesi şirketlerin katılımıyla oluşturulan Arama-Üretim Grubu’nun başkanlığını Aladdin Middle East’ten Sn. Halil Aktaş’ın üstlenmesine karar verilirken, doğal gaz piyasasında faaliyet gösteren dernek üyesi şirketlerin katılımıyla oluşturulan Gaz Grubu’nun başkanlığını ise OMV’den Sn. Serkan Hotoğlu üstlendi.