PETFORM

REGIONAL OIL&GAS CONFERENCE

Regional Oil&Gas Conference

Genel Sekreter Eser Özdil Regional Oil&Gas Conference’da Türkiye arama-üretim sektöründeki yatırım fırsatları ve Türkiye-Güneydoğu Avrupa Bölgesi arasındaki olası gaz piyasaları işbirliğine yönelik iki sunum yaptı. Regional Oil&Gas Conference 21-22 Kasım...

devamını oku

Regional Oil&Gas Conference

Genel Sekreter Eser Özdil Regional Oil&Gas Conference’da Türkiye arama-üretim sektöründeki yatırım fırsatları ve Türkiye-Güneydoğu Avrupa Bölgesi arasındaki olası gaz piyasaları işbirliğine yönelik iki sunum yaptı.

Regional Oil&Gas Conference 21-22 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. PETFORM Genel Sekreteri Eser Özdil Türkiye arama-üretim sektöründeki yatırım fırsatları sunumunda, Türkiye’nin 145 milyon ton petrol eşdeğeri olan birincil enerji arzında hidrokarbon ürünlerinin büyük bir yer kapladığını belirtti. Sn. Özdil yabancı firmaların Türkiye arama-üretim sektöründe Trakya ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yoğunlaştıklarını ve ilgilerinin her geçen dönem arttığını ifade etti.

Sn. Özdil Türkiye-Güneydoğu Avrupa Bölgesi arasındaki olası gaz piyasaları işbirliği sunumunda ise Türkiye’nin son yıllarda doğal gaz alt yapısına ciddi yatırımlar yaptığını, bu yatırımların devam etmesiyle Türkiye’nin bölgede ciddi bir fiziki altyapıya sahip olacağını belirtti. Sn. Özdil Türkiye’de tesis edilecek güçlü bir doğal gaz piyasasının Güneydoğu Avrupa Bölgesi için de fiyat rekabeti ve kaynak çeşitliliği bakımından önemli olacağına dikkat çekti.