PETFORM

10. TAŞITANLAR FORUMU

10. Taşıtanlar Forumu

Doğal gaz piyasasının en büyük ve prestijli Sivil Toplum Kuruluşlarından olan PETFORM tarafında sekiz yıldır başarı ve istikrarla gerçekleştirilen “Taşıtanlar Forumu” organizasyonlarının onuncusu, 8- 9 Kasım 2016 tarihlerinde Ankara Bilkent Hotel’de düzen...

devamını oku

10. Taşıtanlar Forumu

Doğal gaz piyasasının en büyük ve prestijli Sivil Toplum Kuruluşlarından olan PETFORM tarafında sekiz yıldır başarı ve istikrarla gerçekleştirilen “Taşıtanlar Forumu” organizasyonlarının onuncusu, 8- 9 Kasım 2016 tarihlerinde Ankara Bilkent Hotel’de düzenlendi.

Sektörün tüm paydaşlarını aynı masa etrafında bir araya getiren tek platform olma özelliğini taşıyan Forumun ilk gününde toplantılar EPDK Başkan Yardımcısı Sn. Mehmet Ertürk tarafından yönetildi. Doğalgaz piyasası toptan satış yönetmeliği, piyasa usul ve esasları ve günlük kapasite rejimine ilişkin görüş ve öneriler konularına yönelik ağırlıklı olarak teknik konuların incelendiği oturumlarda PETFORM, EPDK, BOTAŞ, EPİAŞ gibi sektör paydaşları arasında yoğun fikir alışverişi gerçekleşti.

İkinci günde ise EPDK Başkanı Sn. Mustafa Yılmaz’ın ve Kurul üyelerinin katılımıyla birlikte bir önceki gün yapılmış olan çalışmaların derlendiği çalıştay bildirimine ilişkin sunumun yapılmasından sonra Türkiye doğal gaz piyasasında iletim sisteminin giriş kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışmalar ile doğalgaz ticaret merkezi olmanın temel esasları ve atılması gereken adımlarla ilgili makro sunumlar gerçekleştirilerek Türkiye doğal gaz piyasasının gelişimi için temenni ve öneriler sunuldu.