PETFORM

JAPAN-TURKEY DIALOGUE IN TIMES OF GLOBAL TRANSITIONS SEMPOZYUMU

Japan-Turkey Dialogue in Times of Global Transitions Sempozyumu

Genel Sekreter Eser Özdil TEPAV’da gerçekleştirilen Japan-Turkey Dialogue in Times of Global Transitions Sempozyumu’nda bölgesel bir perspektifle enerji güvenliğinin nasıl tartışılması gerektiğine ilişkin bir sunum yaptı. Japan-Turkey Dialogue in Times of...

devamını oku

Japan-Turkey Dialogue in Times of Global Transitions Sempozyumu

Genel Sekreter Eser Özdil TEPAV’da gerçekleştirilen Japan-Turkey Dialogue in Times of Global Transitions Sempozyumu’nda bölgesel bir perspektifle enerji güvenliğinin nasıl tartışılması gerektiğine ilişkin bir sunum yaptı.

Japan-Turkey Dialogue in Times of Global Transitions Sempozyumu 20 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da TEPAV’da gerçekleştirildi. PETFORM Genel Sekreteri Eser Özdil Uluslararası Enerji Ajansı’nın (IEA) enerji güvenliğini enerjinin sürdürülebilir ve uygun bir fiyattan temin edilmesi olarak tanımladığını belirterek sözlerine başladı. Sn. Özdil Türkiye’nin doğal gaz altyapısına son yıllarda ciddi yatırımlar yaptığını ve bu durumun bölge enerji güvenliğine de ciddi faydalar sağlayacağını ifade etti. Sn. Özdil son dönemde Doğu Akdeniz gazının ön plana çıktığını, ancak yapılan fizibilite çalışmaları ve gündeme gelen yüksek maliyetli projelerin bölge gazının küresel bir boyut kazanmasının mümkün olmayabileceğini gösterdiğini belirtti.