PETFORM

PETFORM 2015 YILI GENEL KURULU

PETFORM 2015 Yılı Genel Kurulu

Arama – Üretim sektörünün tek, doğalgaz tedarikçilerinin en büyük sivil toplum kuruluşlarından PETFORM (Petrol Platformu Derneği), 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 11 Şubat 2016 Perşembe günü Ankara’da gerçekleştirdi. 2015 yılında da Başkanlık görevi...

devamını oku

PETFORM 2015 Yılı Genel Kurulu

Arama – Üretim sektörünün tek, doğalgaz tedarikçilerinin en büyük sivil toplum kuruluşlarından PETFORM (Petrol Platformu Derneği), 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 11 Şubat 2016 Perşembe günü Ankara’da gerçekleştirdi. 2015 yılında da Başkanlık görevini yürüten Aytaç Eren’in yeni dönemde de görevini sürdürmesine oy birliği ile karar verildi. PETFORM üyesi 55 enerji şirketinin katılımıyla gerçekleştirilen Genel Kurul’da, yoğun çalışmaların yapılmış olduğu 2015 yılına ilişkin faaliyetler ve bütçe oy birliği ile ibra edilmiş ve Tüzük değişiklik önerileri görüşülmüştür. Aytaç Eren 2015 Yılını Değerlendirdi.

Açılış konuşmasında Sn. Eren, Arama-Üretim sektörü ve Doğal Gaz Piyasası ile ilgili önemli hususlarda 2015 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştur.PETFORM UfM Çatısı Altındaki Tek Türk STK

TRGas-Hub Projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Eren, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından 2013 yılının en iyi projesi seçilen projenin, proje ortakları olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Avrupa Enerji Tacirleri Federasyonu (EFET) ve ICIS ile birlikte PETFORM’un koordinasyonluğunda yürütülen yoğun çalışmalarla başarıyla Şubat ayı içerisinde tamamlanacağını vurgulamıştır. Sn. Eren, PETFORM’un aynı zamanda Akdeniz İçin İşbirliği Örgütü (UfM) çatısı altında yer alan tek Türk STK olarak oldukça önemli bir adım attığını belirtmiş ve örgüt altındaki çalışmaların titizlikle takip edileceğinin altını çizmiştir.

Derneğin çalışma yönteminin tamamen kurumsallaştığını vurgulayan Eren, 2015 yılındaki yoğun faaliyetlere, 2016 yılında da devam edileceğini ifade ederek, yeni seçilecek olan Yönetim Kuruluna başarı dileklerini ifade etmiştir.

Yönetim Kurulu’nda görev dağılımı yapıldı

Dernek üyesi şirketlerin yoğun ilgi gösterdiği Genel Kurul’da gerçekleştirilen demokratik seçimler neticesinde 2016 yılı boyunca derneğin yönetimini üstlenecek ekip belirlenmiştir. Geçtiğimiz yıl da Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Güney Yıldızı Petrol’den Aytaç Eren bu yıl da Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına EgeGaz’dan Aziz Camcı getirilmiştir. Petrol ve doğalgaz arama - üretim alanında faaliyet gösteren dernek üyesi şirketlerin katılımıyla oluşturulan Arama-Üretim Grubu’nun başkanlığını Genel Energy’den Ali Yıldızel’in üstlenmesine karar verilirken, doğalgaz piyasasında faaliyet gösteren dernek üyesi şirketlerin katılımıyla oluşturulan Gaz Grubu’nun başkanlığını ise Aygaz Doğal Gaz’dan Rıdvan Uçar üstlenmiştir.