PETFORM

TAŞITANLAR FORUMU

Taşıtanlar Forumu

Doğal gaz piyasasının en büyük ve prestijli Sivil Toplum Kuruluşlarından olan PETFORM tarafında sekiz yıldır başarı ve istikrarla gerçekleştirilen “Taşıtanlar Forumu” organizasyonlarının dokuzuncusu, 26 – 27 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara Bilkent Hotel’de...

devamını oku

Taşıtanlar Forumu

Doğal gaz piyasasının en büyük ve prestijli Sivil Toplum Kuruluşlarından olan PETFORM tarafında sekiz yıldır başarı ve istikrarla gerçekleştirilen “Taşıtanlar Forumu” organizasyonlarının dokuzuncusu, 26 – 27 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara Bilkent Hotel’de düzenlendi.

Sektörün tüm paydaşlarını aynı masa etrafında bir araya getiren tek platform olma özelliğini taşıyan Forum, geçtiğimiz yıl TRGas-Hub Projesi kapsamında Londra’da düzenlenen Birinci Uluslararası Taşıtanlar Forumu’nun da devamı niteliğindeydi.

Forumun ilk gününde toplantılar EPDK Başkan Yardımcısı Sn. Mehmet Ertürk tarafından yönetildi. ŞİD Değişiklik önerileri, EBT veri akışı, dengeleme gazı piyasası, doğal gaz piyasasında oluşan maliyetlerin tespit edilmesi ve fiyatlandırma, LNG terminallerinde oluşan kaynama gazı konularına yönelik ağırlıklı olarak teknik konuların incelendiği oturumlarda PETFORM, EPDK, BOTAŞ, TPAO, EPİAŞ gibi sektör paydaşları arasında yoğun fikir alışverişi gerçekleşti.

İkinci günde ise EPDK Başkanı Sn. Mustafa Yılmaz’ın ve Kurul üyelerinin katılımıyla birlikte bir önceki gün yapılmış olan çalışmaların derlendiği çalıştay bildirimine ilişkin sunumun yapılmasından sonra Türkiye ve Avrupa doğal gaz piyasaları ile ilgili makro sunumlar gerçekleştirilerek Türkiye doğal gaz piyasasının gelişimi için temenni ve öneriler sunuldu.